Akademia wychowania przedszkolnego

Żłobek

ŻŁOBEK JUNIOREK , ROK SZKOLNY 2016/2017 

Nie lubimy nudy więc ćwiczymy i rozwijamy naszą kreatywność- tym razem ćwicząc "rysowanie na ścianie" czyli kontrolę ciała i duże zakresy ruchowe. Powstało nam całkiem ciekawe grafiti. Zakończyliśmy miesiąc wizytą Pani animatorki- Domifiki,  która przeniosła dzieciaki w zaczarowany świat książek, zapachów i świateł oraz wspólnymi zabawami. Zdjęcia w galerii, zapraszamy!

Przyszła piękna wiosna, a wraz z nią coraz więcej zieleni. Dzieci zapoznały się z owieczką i dzięki niej nauczyły się rozpoznawać co jest miękkie i puszyste a co nie. Każde dziecko wykleiło watą postać owieczki. 

Marcowa pogoda za oknem nie sprzyjała lecz pomogło to dzieciom  poznać i nazwać zjawiska pogodowe :"w marcu jak w garncu"-wszystkie Rybki wykonały pracę plastyczną "gotując" marcową zupkę ze zjawisk pogodowych. 
Rybki lubią poznawać świat. Razem z panią opiekunką założyły mini ogródek w doniczkach by obserwować jak z nasionek wyrastają pomidory, papryka i truskawki. Za kilka tygodni przekonają się co potrafi zdziałać słonko i deszcz. Dzieci  entuzjastycznie powitały w sali królika. Był to ciekawy trening zachowania ciszy i  kontroli emocji - wszystko po to aby króliczek nie uciekał i mógł cieszyć oczy dzieci. 
 

Nowy dzień- nowi goście. Tym razem odwiedził nas króliczek. Jak widać sprawiło to dzieciom wiele frajdy i było ciekawą lekcją bo w tym tygodniu omawialiśmy zwierzęta w gospodarstwie.

Wszyscy chętnie tworzymy nowe prace plastyczne. Nawet najmłodszym żłobkowiczom sprawia to wiele radości a starsze dzieci chętnie i bez trudu wykonują polecenia pań opiekunek.

 

Dzieci uczą się dbać o ząbki już od samego początku swego pobytu w żłobku. tak wygląda nasza codzienna poranna higiena:

 

W galerii pojawiła się fotorelacja z miesiąca stycznia :

http://przedszkole-awp.pl/galeria-ogladaj/717/zlobek-styczen

 

W naszym żłobku pożegnaliśmy Stary Rok i przywitaliśmy z uśmiechem Nowy 2017. Rozpoczęliśmy go wspólną zabawą. Dzieci zaznajomiły się z Wróbelkiem, który opowiedział im jak radzą sobie ptaszki zimą, co jedzą i gdzie się ukrywają gdy jest zimno. Dzięki zabawom z opiekunkami dzieci poznały jazdę na sankach, uczyły się jak zrobić zimowy zaprzęg i zbudowały karmnik dla ptaszków.Na balu choinkowym maluchy spotkały się z Mikołajem. Wszyscy otrzymali prezenty.Dla Babci i Dziadka dzieci wykonały własnoręcznie lub z pomocą opiekunek  kwiatek oraz nauczyły się piosenki.

 

Dzieci wykonały kartki z pomocą opiekunek a praca miała na celu zapoznanie dzieci z tradycją wysyłania kartek świątecznych oraz rozwój wyobraźni i dokonywania samodzielnego doboru przygotowanych przez opiekunki elementów.Zdjęcia w galerii , zapraszamy !

Panie Bałwanie, jakie masz ubranie?,
Skąd do nas przybywasz i jak się nazywasz? - zajęcia na temat bałwana w grupie żłobkowej . Zdjęcia z zajęć w zakładce galeria , zapraszamy !

Wszyscy  czekamy na prezent od Mikołaja. W podziękowaniu Święty otrzyma od maluchów i starszaków pyszne pierniczki własnoręcznie wykonane i ozdobione przez dzieci.Pozostałe zdjęcia w zakładce galeria :) 

 

Boże Narodzenie tuż tuż, pora wiec poznać Św. Mikołaja. Maluchy i starszaki już wiedzą jak go rozpoznać, kiedy i w jaki sposób przynosi prezenty oraz co trzeba zrobić by takie prezenty otrzymać.

 

Naukowe "czary mary" to świetny sposób by zaciekawić światem nawet takie maluchy jak nasi żłobkowicze. "czarowanie"  podlegało na obserwowaniu zmian koloru wody po dodaniu do niej bezbarwnych składników. Zajęcia bardzo podobały się  starszakom. Z pewnością jeszcze powtórzymy takie naukowe zabawy.Zdjęcia w galerii :) 

 

W grudniu pojawi się w naszym żłobku wyjątkowy gość. Dzieci czekają na Niego z utęsknieniem, ucząc się nowych wierszy i piosenek, starając się, by w żłobku zapanowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Św. Mikołaj z pewnością doceni ich wysiłek. Maluchy będą poznawać tradycję i znaczenie świąt Bożego Narodzenia, bo przecież to nie tylko prezenty. Panie opiekunki pomogą nazwać i wyjaśnią zmiany zachodzące w przyrodzie, a związane z Zimą oraz przedstawią dzieciom kilka charakterystycznych sportów i zabaw zimowych. 

Deszczowy miesiąc Listopad powoli mija, czas więc na jego podsumowanie. Pogoda była świetnym pretekstem by poznać części garderoby jesiennej, nauczyć się je nazywać i rozpoznawać ich przeznaczenie. Dzieci rozwijały pamięć, spostrzegawczość, słuch i celność rzutów poprzez  zagadki słuchowe, zabawy  ruchowe i zajęcia ogólnorozwojowe z zaproszoną Panią Karoliną- animatorką zabaw. Szare dni ubarwił temat podróży. Naśladowanie środków transportu  stało się ulubioną zabawą tygodnia. Opiekunki zadbały też o rozwój kultury i poczucia patriotyzmu dzieci. Zaczęliśmy od nauki najprostrzych wierszy i wyklejania Godła Narodowego watą i piórkami, które było świetną zabawą rozwijającą sensorykę dziecka. Znaleźliśmy również czas na zajęcia multimedialne- tym razem była to "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" w wersji dla maluszków. Z pewnością będziemy kontynuować tego typu zajęcia. "Wisienką na torcie " będzie w tym miesiącu Bal andrzejkowy, prowadzony przez animatorów zabaw. Wszyscy przebierzemy się za zwierzątka.Będą wróżby,ciekawe zabawy, rekwizyty i słodkości.   

 

"Kto Ty jesteś? Polak mały. Jaki znak Twój?Orzeł biały..."  W naszych placówkach od najmłodszych lat dbamy o naszą kulturę i uczymy patriotyzmu . Na zdjęciach nasze Rybki  podczas zajęć plastycznych związanych z 11 Listopada.Pozostałe zdjęcia w galerii, zapraszamy :) 

 

Zdjęcia z miesiąca września i października są w zakładce galeria:

http://przedszkole-awp.pl/galeria-ogladaj/654/zlobek-wrzesien--

http://przedszkole-awp.pl/galeria-ogladaj/655/zlobek-pazdziernik-

 

PAŹDZIERNIK

Podczas pierwszych dwóch tygodni października nasza grupa zapoznała się z różnymi rodzajami zabawek (klocki, książeczki, lalki, piłki, bujaki) oraz z prostymi wierszykami i zabawami muzyczno-naśladowczymi związanymi z aktualną porą roku: „Zajączek i dynia”, ,,Ufoludek", ,, Pada deszczyk", ,,Ruda Wiewióreczka",  osłuchały się z nowymi piosenkami i uczyły się naśladowania ruchu i gestów opiekunek do piosenek:

·         „Jeż”

·        „Ruda wiewiórka”

·        „Poszła Ola na spacerek”.

·        „Kolorowe listki”

·        „Wietrzyk”

·        „My jesteśmy krasnoludki”

·        „Tu paluszek”

·        „Praczki”

Pojawiły się także pierwsze próby tańca maluszków.Bawiliśmy się w zabawę dydaktyczną „Worek pełen zabawek” – dzieci wyjmowały z worka różne zabawki, które znajdowały się wcześniej w sali i zapoznawały się z nimi za pomocą zmysłu dotyku, wzroku i słuchu (samochodziki, lalki, garnuszki, klocki, pluszaki ). Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach z piłką (turlanie, chwytanie, podawanie, rzucanie). Dużą radość sprawiło chodzenie oraz skakanie po trampolinie i przechodzenie przez tunel a starszaki poznały części jesiennej garderoby i świetnie się bawiły ubierając opiekunki i samych siebie.W ciągu dnia bawimy się też klockami i budujemy z nich różne konstrukcje, a następnie z przyjemnością je burzymy.Z każdym dniem maluszki coraz chętniej i weselej bawią się i spędzają wspólny czas w żłobku.

WRZESIEŃ

Miesiąc wrzesień był dla naszych maluszków miesiącem trudnym, gdyż większość z nich pierwszy raz rozstawała się ze swoimi rodzicami.W minionym czasie dzieci zapoznawały się z nowym otoczeniem, swoją salą i zabawkami, które znajdują się w żłobku. Maluszki są każdego dnia wdrażane do czynności dnia codziennego tj.: wspólne spożywanie posiłków, zabawa.Poprzez wspólne organizowanie zabaw a także spędzanie wspólnego czasu staramy się, aby dzieci nabrały coraz większego zaufania do swoich pań opiekunek i dzięki temu w pełni cieszyły się z pobytu w żłobku.W trakcie zabawy dydaktycznej pt. „Jedzie pociąg jedzie..",  dzieci odwiedziły kącik zabaw w sali, łazienkę oraz sypialnie. Opiekunka opowiedziała dzieciom co będą w nich robiły oraz jak należy się zachowywać w poszczególnych pomieszczeniach.

Zdjęcia w galerii :

http://przedszkole-awp.pl/galeria-ogladaj/654/zlobek-wrzesien--

 

Dzieci w  naszym żłobku uczęszczają do  grupy, w której znajdują się szkraby w wieku od 1 do 2.5 lat. Rozpiętość wiekowa nie przeszkadza nam czuć się w żłobku jak w wielkiej rodzince gdzie panuje zawsze domowa atmosfera. Nad maluchami czuwają trzy panie opiekunki, obsługa sali i pani pielęgniarka (2 razy w tygodniu). Panie opiekunki  organizują dzieciom zabawy, atrakcje i pokazują otaczający je świat. Dzięki nim w naszej żłobkowej rodzince nigdy nie jest nudno.

 

 

 

Miesiąc czerwiec w grupie żłobkowej ''Rybki,, upłyną jak zawsze bardzo aktywnie. Odwiedziły nas Panie od animacji. Podczas spotkania dzieci świetnie się bawiły oraz wykonywały pracę plastyczną -'' ludziki malowane na kamieniu''. Świętowaliśmy także'' Dzień dziecka,, przy muzyce i słodkościach. Każda ''Rybka,, otrzymała prezent-książeczkę. Pod koniec czerwca tortem zakończyliśmy rok w żłobku oraz każde dziecko otrzymało prezent . Zdjęcia z ''Dnia dziecka'', zajęć animacyjnych oraz zakończenia roku w galerii/.

 

 

W maju nasze Rybki powitały kolejne dzieci: Matyldę, Weronikę, Marcelego, Kubę i Lili. W maju dzieci zapoznawały się z nowymi piosenkami oraz brały udział w zajęciach prowadzonych przez opiekunki. Dzieci wykonywały wspólnie i indywidualnie prace plastyczne malowane rączkami/motylek, tulipan, biedronka/ . Zajęcia plastyczne ukierunkowane były na rozwój kreatywności i sprawności motorycznej aby samodzielnie lub z pomocą wykonać prezent z okazji" Dnia Mamy" - kwiatek dla mamy wykonany ze  styropiany pomalowany przez dzieci. Nie zabrakło także muzyki- w sali rozbrzmiewały różnorodne melodie.

 

Kwiecień w grupie Rybki upłynął w bardzo wesołej atmosferze. Powitaliśmy kolejne maluszki: Anielkę i Matyldę.

Dnia 4.04 odbyły się zajęcia z dogoterapii. Dzieci bardzo chętnie podchodziły do pieska i próbowały się z nim bawić.

 

Ponadto w kwietniu Rybki brały udział w zajęciach z rytmiki oraz w różnych zabawach ruchowych, konstrukcyjnych oraz w zabawie przy muzyce. Nie zabrakło również nauki nocnikowania oraz prac plastycznych, które rozwijały wyobraźnię dzieci. Wykonaliśmy cztery prace plastyczne: „Motylk”i; „Jabłoń”; „Żabki” oraz jedną pracę wspólną „Jabłuszko”.

 

W marcu u Żabek:

Czas pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Misio, Bocian i Żabka opowiedzą dzieciom gdzie uciekł bałwanek i dlaczego. Z paniami opiekunkami "Żabki" zamienią sie w małych naukowców i same sprawdzą co dzieje sie ze śniegiem gdy jest gorąco i jak wygląda Słonko. Poznamy nowe wiosenne piosenki i ciekawe zabawy. Zdjęcia w galerii :) 

 

W marcu nasze Rybki powitały kolejne maluszki: Misię i Grzesia. Tematyka zajęć związana była oczywiście z wiosną i Świętami Wielkiej Nocy. Rybki poznały nowe, wiosenne piosenki o żabkach i bocianie,a także o tulipanku. Z dużym uśmiechem na twarzy tańczyły przy akompaniamencie dzwięków proponowanych przez Panią Muzykę. Opiekunki organizwały dzieciom zajęcia, które rozwijały zarówno motorykę małą, dużą, jak i wyobraźnię. Dzieci grupowo, własnymi paluszkami namalowały pióropusz pawia,a także wykonały przy pomocy pasty do zębów pracę pt. "Kosmos". Tuż przed Wielkanocą każdy zrobił pisankę.

 

 

Miesiąc luty w grupie Rybki.

Dnia 9 lutego grupę Rybki odwiedziły trzy panie animatorki. Dzieci choć początkowo nieco bojaźliwe i nieśmiałe chętnie uczestniczyły w zajęciach. Animatorki przygotowały dla Rybek zabawy z piłeczkami, a także zabawy z chustą animacyjną Klanza. Dzieci miały także okazję usłyszeć wierszyk o kotku, za którego przebrana była jedna z pań. Nasze Rybki świetnie się bawiły. Świadczył o tym uśmiech "od ucha do ucha", który pojawił się na niemalże wszystkich buźkach dzieci. Ponadto w lutym Rybki chętnie brały udział w zabawach ruchowych, muzycznych i konstrukcyjnych. Nie zabrakło także prac plastycznych. Dzieci dużo malowały rękoma. Przy malutkiej pomocy Pań wykonały zimowy pejzaż, łabędzie, sowy oraz tulipany.Wszystkie prace można było zobaczyć na naszej gazetce ściennej.

 

 

Luty w żabkach :

Czekając na białą Zimę, "Żabki" odkrywały otaczający je świat.Wspólną zabawę urozmaicały im wiejskie zwierzęta ( kogut, owca, krówka, kaczka i koń). Z panią owcą dzieci uczyły się jak poznać, że coś jest miękkie lub twarde, a kogucikowi doklejały bajecznie kolorowy ogon. Bolek i Lolek wprowadzili maluchy w świat uczuć, dobrego zachowania, oraz pokazali jak rozpoznać, czy koledzy są weseli czy smutni. Nie brakowało wesołej muzyki i nowych dźwięków.

 

W nowy 2016 rok Rybki weszły w szampańskim, bo karnawałowym nastroju. W sali codziennie rozbrzmiewały różnorodne dźwięki i melodie. Na początku miesiąca powitaliśmy nowe dzieci: Hanię i Piotrusia i pożegnaliśmy dzieci przechodzące do grupy Żabek:  Adasia, Jasia, Oliwkę i Filipka. W styczniu Rybki utrwalały kolory, a także poznawały nowe kształty i przedmioty. Nie zabrakło również prac plastycznych. Z małą pomocą opiekunek Rybki wykonały śliczne, wielkie serduszko dla Babci i Dziadka, paluszkami malowały guziczki bałwanom oraz wyklejały koty. Jak zawsze było u nas kolorowo i radośnie :)

 

A co wydarzyło się w grudniu w naszym żłobku? 4 grudnia w grupie Rybki odbyły się Mikołajki. Tego dnia dzieci świetnie  bawiły się przy muzyce. Zorganizowano im także słodki poczęstunek. Przy wyjściu do domu Rybki otrzymały prezent, oczywiście od Świętego Mikołaja. 17 grudnia odwiedził Rybki pies maharadży, dzieci chętnie się z nim bawiły. W tym miesiącu nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych o tematyce świąteczno zimowej.  Zdjęcia w galerii :) Zapraszamy!

 

Listopad w „Żabkach” wcale nie był nudny i ponury. Dzieci bawiły się radośnie w rytm ulubionych i nowych piosenek i niestrudzenie poznawały otaczający je świat.Dzięki piosence pt.”Czym podróżujemy?” poznały podstawowe środki transportu, utrwalały kolory z pomocą świateł drogowych. Zaprzyjaźniły się też z nowym zwierzątkiem- Zebrą i razem z nią wykonały pracę plastyczną.Wielką atrakcją dla dzieci było przedstawienie teatralne pt.: „Jak Miś dbał o zdrowie”. Maluchy mogły się poczuć prawie jak w prawdziwym teatrze.Z dumnym, białym Orłem uczciliśmy Święto niepodległości ucząc się nowych wierszyków. Pani przybliżyła dzieciom pojęcie Flagi i godła narodowego, które bliżej poznają ucząc się w przedszkolu.Kolorowy tydzień pomógł ożywić szarą atmosferę późnej jesieni oraz utrwalać barwy.Najweselszym okazał się tydzień instrumentów muzycznych. Dzieci stworzyły własną małą orkiestrę poznając nowe dźwięki i przedmioty.Do andrzejkowej zabawy zaprosiła dzieci Miła czarownica. Były tradycyjne wróżby, zabawne zagadki , zabawy i słodkie nagrody. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii :) 

Listopad w grupie Rybki upłynął w wesołej atmosferze. Rybki codziennie tańczyły swoja ulubiona piosenkę "Koła autobusu" oraz aktywnie brały udział w zajęciach z rytmiki , znalazł się także czas na nocnikowanie, czas umilały dzieciom pyszne posiłki podczas których ćwiczyły samodzielne jedzenie. Wykonywaliśmy prace związaną ze Świętem Niepodległości 11 listopada , wyklejaliśmy również żyrafę oraz robiliśmy ptaszki z naszych stópek. W naszym żłobku zawitał także teatrzyk, dzieci z wielką uwagą obejrzały  bajkę o "Niedźwiadku łakomczuszku" . Pod koniec miesiąca brały udział w zajęciach prowadzonych przez animatora . Zdjęcia w galerii :) 

 

Rybki i Żabki  ze żłobka miło spędziły czas podczas przedstawienie teatru NARWAL pt. "Niedźwiadek łakomczuszek"

 

W żłobku w grupie RYBKI panie opiekunki dbają o wszechstronny rozwój naszego najmłodszego pokolenia. Dzieci bawią się, uczą umiejętności społecznych i czynności samoobsługowych  i tworzą prace plastyczne. Na zdjęciu poniżej piękna gąsienica w wykonaniu naszych Rybek a w galerii znajdują się pozostałe zdjęcia :) 

 

 

15 października dzieci w żłobku z grupy Rybki miały niezwykłego gościa ! W tym dniu dzieci odwiedził pies rasy owczarek środkowoazjatycki , zapraszamy do galerii :) 

http://www.przedszkole-awp.pl/galeria

 

Wieści z grupy Żabki :

Wrzesień jest dla dzieci w naszym żłobku miesiącem adaptacyjnym. Panie opiekunki obserwują maluszki, starają się poznać ich potrzeby oraz stworzyć przyjazną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa, a także przyzwyczaić  do rytmu dnia w żłobku. Opiekunki animują ciekawe zabawy umuzykalniające, naśladowcze oraz ogólnorozwojowe aby adaptacja dzieci przebiegała w sposób  przyjazny, a pobyt w naszej placówce kojarzył się im z ciekawymi zajęciami, domową atmosferą i pozytywnymi wrażeniami zachęcającymi do kolejnych wizyt w naszej placówce.  

 

1 września rozpoczęliśmy nowy rok w żłobku Juniorek(grupa Rybki). Pierwszy miesiąc upłynął nam na zapoznaniu się z dziećmi i ich rodziców z nową sytuacją i otoczeniem. Opiekunowie poznali potrzeby i zwyczaje każdego dziecka. Dzieci osłuchiwały się z nowymi piosenkami, budowały z klocków, brały udział w zabawach integracyjnych, wykonały kilka prac plastycznych. Odciskały rączki i stopy na papierze. (zdjęcia- w galerii). Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, a także miały okazje pobawić się na świeżym powietrzu na naszym placu zabaw. 

Zachęcamy do podziwiania zdjęć w galerii :) 

http://przedszkole-awp.pl/galeria-ogladaj/519/zlobek-juniorek-malowanie-stopami-

 

01 września rozpoczęliśmy nowy rok w żłobku "Juniorek". Wraz z nim nowe zmiany. Do naszego żłobka uczęszczają najmłodsze dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. To tutaj, we współpracy z rodzicami będziemy ustalać zakres samoobsługi dzieci, odzwyczajanie od pampersów, samodzielne spożywanie posiłków oraz nocnikowanie. Dodatkowo każdego dnia będą realizowane zajęcia edukacyjne w oparciu o autorskie plany dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w tym wieku oraz uwzględniające ich zainteresowania. Wierzymy w to, że czas spędzony w naszym żłobku upłynie dzieciom w miłej i przyjaznej atmosferze. 

 

Serdecznie zapraszamy do naszego żłobka,

posiadamy ostatnie wolne miejsca !!!

 

CZERWIEC 2015

U progu Lata wybraliśmy się z Opiekunkami na "spacer" po łące. Z Panem Żukiem poznaliśmy to miejsce i kilku jego mieszkańców: Żabę, Motyla, Mrówkę i Kwiaty. Już wiemy, że Żaba lubi pływać, zjada muszki i wysoko skacze, Motyl ma kolorowe skrzydła i pomaga kwiatom, a Żuk porządkuje ścieżki.Nauczyliśmy się bawić w kole. Pani Opiekunka razem z Chmurką i Gwiazdeczką opowiedziały nam czym różni się dzień od nocy i jak można te pory rozróżnić.Poznaliśmy też nazwy letnich części garderoby. Wiemy co należy zabrać w słoneczny dzień na piknik.Naszym nowym odkryciem była Tęcza. Pani opowiedziała nam skąd się bierze. Miło było gościć ją w sali. Kolorowymi kulkami z bibuły każde dziecko wykleiło " Tęczowego balonika", a kilka dni później wykonaliśmy pracę "Statek na morzu". Starsze dzieci uczyły się, że statek utrzymuje się na wodzie a rybka pływa pod wodą. Maluszki uczyły się chwytać i przyklejać elementy zgodnie ze wskazówkami Opiekunek.Wyniki tych prac, jak zawsze,można było podziwiać na naszej "Tablicy prac wyjątkowych".

 

MAJ 2015

Majowe słonko wprowadziło w żłobku radosny nastrój. Wszakże  Wiosna w pełni a w planie ciekawe zajęcia.Pluszowy Miś i Pani opiekunka opowiadali jak zmienia się świat wiosną, uczyli skakać przez kałuże i do nich celować oraz jak nie spaść z kładki i jak wygląda parasol. Z Panią i Panem Wróblem poznaliśmy kurę, kaczkę, krowę, konia, gęsi i psa, którego później dzieci kolorowały oraz dowiedzieliśmy się jak wyglądają i co jedzą.Po ciężkiej pracy wszystkie dzieci odpoczywały przy muzyce relaksacyjnej wykonując ćwiczenia oddechowe. W części popołudniowej pobytu w żłobku dzieci słuchały ulubionych "Przygód Świnki Peppy", oglądały książki ze żłobkowej biblioteki i bawiły się układając klocki i puzzle.

 

W zakładce GALERIA  są nowe zdjęcia dzieci z żłobka - zapraszamy!!!

 

KWIECIEŃ 2015 

„Czekając na Pana Bociana”

W kwietniu dzieci zapoznały się ze zwiastunami wiosny- żabą, bocianem i jaskółką. Dzięki piosenkom i ilustrowaniu ruchem ich tekstu,  maluchy utrwaliły wiadomości o nich.

Na zajęciach plastycznych wykonały z pomocą Pań Opiekunek „ Sukienkę dla Pani Wiosny”, a z okazji Świąt Wielkiej Nocy własnymi stópkami  skonstruowały króliczka.  Szkraby bawiły się świetnie tworząc żłobkową „Kałużę”, a przy okazji poznały nowe faktury i materiały oraz stymulowały dotyk stopami.

 Wszystkie prace można było podziwiać w naszej „korytarzowej galerii”.

Jak zawsze nie zabrakł o zabaw przy muzyce w domowej atmosferze. 

 

MARZEC 2015

W marcu nasi  żłobkowicze   z niecierpliwością  wypatrywali zwiastunów  wiosny. Najmłodsi poznali proste zjawiska pogodowe kojarzące się z wiosną, wykonali wspólne i indywidualne prace plastyczne na temat  budzącej się do życia przyrody (wiosenne drzewo) oraz inne  prace plastyczne  rozwijające sprawność motoryczną dłoni, stóp i wyobraźnię ( zajączek wiosenny, robaczek, pisanka). Dzieci poprzez zabawę w wiosenne porządki uczyły się organizować przestrzeń wokół siebie. Poznały także nowe piosenki o żabkach, bocianie i pszczółce.  Starszaki pobawiły się w odkrywców poznając czym jest pisanka, utrwalając równocześnie podstawowe kolory. Poznały też tajemnice "Magicznego pudełka" - ukryte w nim skarby i ich przeznaczenie.

 

LUTY 2015

 

W oczekiwaniu na prawdziwą, białą zimę nasze dzieci wcale się nie nudziły. Do wspólnej zabawy zaprosiły piosenką Eskimosa i Pingwina. Wspólnie namalowały pastą do zębów na arkuszu folii "Lodowy pejzaż". Nie zabrakło oczywiście muzyki – w sali rozbrzmiewały  różnorodne dźwięki i melodie. Było  kolorowo i radośnie. 

STYCZEŃ 2015

Nowy Rok  2015 "Rybki" spędziły na karnawałowej zabawie połączonej z edukacją.Powitaliśmy nowe dzieci: Hanię, Lenkę i Ninkę. Świąteczna atmosfera sprzyjała utrwaleniu nazw kolorów oraz rozwoju motoryki małej i dużej poprzez zabawy ruchowe i poznawanie nowych kształtów i przedmiotów o różnej fakturze.Cała grupa w ramach pracy plastycznej stworzyła portret zimowego zwierzaka- pingwina. Wymagało to zapoznania się dzieci z pędzelkami, farbami jak i sposobem posługiwania się nimi i ich przeznaczeniem. Z małą pomocą Pań powstała powstała piękna praca plastyczna.23 stycznia odbył się bal karnawałowy. Odwiedził nas Mikołaj i zostawił dzieciom prezenty. Dzieci w pięknych kostiumach przygotowanych przez rodziców bawiły się przy dźwiękach muzyki.

 

 
 
GRUDZIEŃ
 
W grudniu rozpoczęliśmy przygotowania do świąt. Starsze "Rybki" brały udział w zabawach i zajęciach nawiązujących do nowej pory roku- Zimy.Były więc rozmowy o śniegu, jego kolorze oraz doświadczenie: "zimno- ciepło", w którym pomógł nam lód z przedszkolnej lodówki oraz grzejnik w sali.Przy okazji tego doświadczenia  maluszki dowiedziały się też kim jest "Bałwanek", jak wygląda i z czego jest zrobiony.Stworzyliśmy wspólną pracę pt."las choinek", gdzie dzieci doskonaliły umiejętność przyklejania elementów, uczyły rozpoznawać ich wielkość oraz określać kierunek ( na górze, na dole).Żłobkowicze świetnie bawili się robiąc śnieżki z waty lub papieru i celując nimi w wyznaczone miejsce.Podczas zajęć rytmiki maluszki poznawały nowe piosenki zimowe, a podczas codziennych zajęć dydaktycznych  powtarzały je i uczyły krótkich wierszyków i rymowanek aby ładnie zaprezentować je podczas wizyty Św. Mikołaja i jego żony, która miała miejsce  6 grudnia.
 Wszystkie "Rybki" otrzymały drobne podarunki od miłego gościa.Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok upłynęły nam przy dźwiękach kolęd, pastorałek i zimowych piosenek. 
 
 
LISTOPAD

Nastał czas chłodu i pluchy lecz w naszym przedszkolu zabawa i nauka trwa niezmiennie w słonecznej atmosferze.Nasza grupę opuścił najstarszy żłobkowicz- Igorek, rozpoczynając kolejny etap edukacji w przedszkolu.Tok dydaktyczny obejmował tematykę późnej jesieni. Dzieci poznawały i utrwalały kolory (czerwony, pomarańczowy, żółty, biały) oraz piosenki z " jesienią w tle (" kasztanki", "spadły listki", "deszcz leje i chlapie", " Zła pogoda").

Zajęcia plastyczne obejmowały zabawę ciastoliną, rysowanie, malowanie farbami i pastą do zębów. (foto w służbowym aparacie)Zajęcia ruchowe były kontynuacją i rozszerzeniem ćwiczeń rozwijających zmysł równowagi podczas obrotu wokół własnej osi, ćwiczeń skocznych, bieżnych, czworakowania.Jednocześnie dzieci doskonaliły umiejętność reagowanie na polecenia opiekuna, zmianę tępa muzyki, kierunku ruchu.

 

 

 

Nie wiadomo  kiedy, nadszedł ciepły i kolorowy październik w Naszym żłobku. Wraz ze zmianą pory roku dzieci obserwowały stopniowe zmiany w przyrodzie. Również zajęcia i zabawy tematyczne przeprowadzane były w duchu "kolorowej jesieni". Jedną z prac, było wspólne malowanie farbami za pomocą rąk i nóg. Efekt pracy dzieci mogli podziwiać rodzice na naszej tablicy.(Zdjęcia dzieci malujących rączkami i nóżkami można obejrzeć w galerii zdjęć.).

Dnia 04 października 2014 r. Na przedszkolnym placu zabaw obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Atrakcją imprezy były konkursy, w których brały udział dzieci i rodzice. Wszyscy goście mogli sie częstować przygotowanymi pieczonymi w ognisku ziemniakami, ciastami i ciasteczkami. Podziwialiśmy również występy sztukmistrzów "ziejących ogniem" i chodzących na szczudłach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie.  

                                                               

 

01 września rozpoczęliśmy nowy rok w Żłobku "Juniorek". Pożegnaliśmy kilkoro najstarszych wychowanków, którzy rozpoczęli swoją przygodę z przedszkolem i powitaliśmy kolejne maluszki: Matyldę, Maję, Karolinę, Fabiana i Tomka.

            Pierwszy miesiąc upłynął na zapoznaniu sie dzieci i ich rodziców z nową sytuacją i otoczeniem. Opiekunowie poznali potrzeby i zwyczaje każdego z nowoprzybyłych żłobkowiczów. W porozumieniu z rodzicami ustalono poziom samoobsługi dzieci oraz jego zkres jaki powinny osiągnąć opuszczając opuszczając mury naszego żłobka tj.: odzwyczajenie od pampersów, samodzielne spożywanie posiłków przy użyciu sztućców, kontrolowanie potrzeb fizjologicznych.

            Na zebraniu organizacyjnym omówiono plan pracy dydaktyczno- wychowawczej, zasady funkcjonowania w naszej placówce, kwestie finansowe. Główny opiekun grupy wraz z zaproszoną specjalnie na zebranie Panią Dyrektor odpowiadali na wszelkie pytania rodziców.

            Po tygodniu adaptacyjnym dzieci rozpoczęły integrację w grupie. Składały sie na to wspólne zabawy ruchowe, poznawanie i osłuchanie sie z piosenkami i wierszykami.

 

            Codzienne zajęcia edukacyjne realizowane  w oparciu o autorskie plany, dostosowane były indywidualnie do wieku i zdolności motorycznych dzieci oraz ewentualnie przejawianych zainteresowań, które miały na celu stymulację procesów poznawczych a szczególnie rozwijanie umiejętności zmysłowych ( dotyk, wzrok, słuch, węch) oraz komunikowania się.

 

W czerwcu "Rybki" rozpoczęły przygotowania do wakacji. Dla opiekunów nadszedł czas podsumowania całorocznej pracy i osiągnięć, a dla dzieci – okres nauki poprzez zabawę w nowej letniej tematyce.

            Dzieci starsze niestrudzenie trenowały, a młodsze poznawały lub utrwalały, czynności samoobsługowe ( samodzielne mycie rąk, zębów, nocnikowanie, jedzenie sztućcami).

            Zosia, Tomek, Marcin oraz Szymon i Mateusz jako najstarsi żłobkowicze, stali sie wzorem dla maluszków, które chętnie je naśladowały- szczególnie podczas jedzenia i mycia. Żal będzie sie z nimi rozstawać lecz nadszedł czas, by dołączyli do przedszkolaków.

 

            Tematyką zajęć dydaktycznych było oczywiście lato. Dzieci poznawały nowe dźwięki, smaki, kolory, piosenki i zabawy paluszkowe. Największy nacisk opiekunowie położyli  na rozwój motoryki małej i dużej oraz rozwój wyobraźni i procesów kojarzenia dźwięków z obrazem.

 

 

Majowe słońce, prócz ciepla, przyniosło nam jeszcze więcej energii do pracy i zabawy.

Ulubionymi zajęciami stały się ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem  chusty animacyjnej oraz nauka piosenek ilustrowanych ruchem.

Ciekawym doświadczeniem było dla dzieci poznawanie nowych owoców i warzyw. Każdy żłobkowicz mógł je obejrzeć, dotknąć powąchać i posmakować, rozwijając w ten sposób zmysły dotyku, węchu i smaku.

 Zajęcia plastyczne ukierunkowano na rozwój kreatywności i zdolności manualnych aby maluszki mogły samodzielnie lub z pomocą wychowawców wykonać prezent z okazji "Dnia Mamy". Było nim pomalowane farbami i wykonane z masy solnej serduszko.

 

            Pracowity miesiąc Maj zakończyliśmy zabawą przy muzyce i słodkościach z okazji "Dnia Dziecka". Każdya "Rybka" otrzymała upominki edukacyjne w formie układanek.

 

 

Miesiąc kwiecień upłynął w grupie żłobkowej " Rybki" jak zawsze bardzo aktywnie.W tym czasie dzieci osłuchały się z nowymi piosenkami oraz zabawami integracyjnymi.Dołączyli do nas: Oliwka, Ala, Hania, Marcel, Ignaś, Przemek i Robert.

 W trakcie procesu adaptacyjnego dzieci poznały wprowadzone już zabawy i piosenki oraz zapoznały się z nowym otoczeniem i wychowawcami grupy. Wspólna zabawa młodszych dzieci ze starszymi stała się doskonałym ćwiczeniem samodzielności i życia w grupie.W procesie dydaktycznym przeszliśmy do poznawania nowych struktur, materii, zwierząt i ich odgłosów oraz kolorów. Dzieci kontynuują naukę wciąż nowego dla nich świata poprzez zabawę.

 

20 lutego w naszej grupie odbył się Bal Karnawałowy. Rybki zaprezentowały się w pięknych i jednocześnie śmiesznych strojach, które niewątpliwie dodawały im uroku J. Wśród nich były m. in.: dr Lusia, Pszczółka, Księżniczka, Tygrysek, Pajączek, Nietoperz, Wróżka, Gorylek, Kowboj, Kubuś Puchatek J. Dzieciaki bawiły się nie tylko podczas ich ulubionych zabaw ruchowych, ale również reprezentowały swoje talenty taneczne przy różnego rodzaju piosenkach. Był to dzień pełen wrażeń :)

 

23 stycznia miały miejsce warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ich celem było pogłębienie więzi emocjonalnej dziadków i ich wnucząt oraz stworzenie okazji do spędzenia wspólnie miłych chwil, których nigdy nie jest za dużo. Dziadkowie, Babcie i ich małe pociechy brali udział w zabawach z chustą animacyjną oraz zabawach ruchowych, które dzieci uwielbiają najbardziej. Następnie razem tworzyli piękne jeże z masy solnej, gdzie można było zaobserwować wrodzone talenty plastyczne J. Nie zabrakło również słodkich pyszności, bez których nie można mówić o udanym spotkaniu.       

W imieniu opiekunów grupy pragniemy gorąco podziękować wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i wykazanie chęci wspólnego spędzenia czasu w sposób miły i jednocześnie aktywny.

 

Dnia 15 stycznia naszych małych dzielnych Żłobkowiczów odwiedził teatrzyk J. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy Misia i jego przyjaciół, w rolę których wcielili się przesympatyczni „aktorzy”. Rybki od razu znalazły wspólny język z bohaterami bajki – bez żadnych problemów witały się, podchodziły i inicjowały wspólne zabawy z maskotkami. Był to niewątpliwie wesoło i aktywnie spędzony czas, po którym zostały miłe i niezapomniane wspomnienia 

 

 

 

W galerii znajdą Państwo zdjęcia Rybek na zajęciach z rytmiki . Zapraszamy :) 

 

6 grudnia w naszej grupie odbyły się Mikołajki. W tym dniu przez cały czas towarzyszyła Maluchom radosna i skoczna muzyka, w rytm której wesoło wykonywały różnego rodzaje tańce – w grupach, parach lub też solo J, jak również chętnie uczestniczyły w zabawach oraz grach organizowanych przez swoje Panie .Tak, jak podczas każdego podobnego spotkania, tak i tym razem nie mogło zabraknąć pysznych ciasteczek i cukierków, a więc tego, co nasze Rybki lubią najbardziej .Na koniec dzieci otrzymały słodki upominek. 

                                                     

 

Zapraszamy do galerii - tam znajdziecie Państwo zdjęcia z zabawy halloweenowej w grupie oraz

zdjęcia z codziennego dnia Rybek :) 

 

Dnia 5 października 2013r. na naszym placu zabaw obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Atrakcją imprezy były nie tylko konkursy, w których brały udział dzieci i ich rodzice, ale przede wszystkim jedzenie pieczonych ziemniaków, sałatek, kiełbasek z grilla oraz przeróżnych ciast i ciasteczek J. Dodatkowym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się wata cukrowa, puszczanie baniek mydlanych i zabawy balonami. Dziękujemy za przybycie i wesołe spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu !

W dniach 28-30 sierpnia odbyły się w naszym Żłobku dni adaptacyjne. Tym samym powitaliśmy nowych żłobkowiczów, gotowych do czerpania radości z codziennych zabaw nie tylko z paniami, ale przede wszystkim z rówieśnikami J. Dzieci poznawały nowe środowisko, kolegów i panie podczas wielu gier ruchowych, muzycznych i konstrukcyjnych. Był to również moment pożegnania starszaków, którzy wkroczyli w poważne życie przedszkolaka. Cały zespół Żłobka „Juniorek” życzy im dużo sukcesów, czerpania szczęścia i satysfakcji z odkrywania rzeczy nowych i dotąd nieznanych oraz wytrwałości w pokonywaniu trudności każdego dnia J. Niech zdobywanie wiedzy stanie się dla Was niezapomnianą przygodą!  

 

WIZYTA PSA W ŻŁOBKU

19 Czerwca nasze Rybki odwiedził Pan Piotr Dworak ze swoim psem Wolfem. Dzieci początkowo nieśmiałe i niepewne, po bliższym zapoznaniu się z psem ośmieliły się na tyle, by go pogłaskać, poczesać i dać jedzenie. Maluchom najbardziej podobało się, gdy pies reagował na komendy typu „daj głos”, „podaj łapę” a także, gdy mogły pobawić się z nim piłką. Ogólnej radości nie było końca! Zapraszamy do galerii.

 

Mój brat wciąż czyta o kosmitach, 
Gwiazdach, planetach i orbitach. 
O niczym innym nie chce słyszeć, 
Nawet do UFO listy pisze. 
Wreszcie zasłużył na nagrodę 
I latający ujrzał spodek, 
Bo wylądował dziś w ogródku 
Pojazd zielonych ufoludków 

Zielone włosy, zielone butki. 
Całe zielone są ufoludki 

Kot na ich widok zaraz zmyka. 
Dziwnego boi się ludzika. 
Pierwszy kot przykrył nos ogonem 
Może to gryzie, to zielone… 
A czym się żywi śmieszny stworek ?
Czy zjedzą z nami podwieczorek ?
Kompot dostały, tort dostały 
Zjadły, wypiły, odleciały 

Zielone włosy, zielone butki, 
Całe zielone są ufoludki.

Miesiąc maj jest miesiącem ZIELONYM, zatem nasze małe Rybki wybrały się z wizytą do zielonych ufoludków! Poprzebierane na zielono(dzięki czemu utrwalały ten kolor) stworzyły UFOrkiestrę oraz stworzyły bazę kosmiczną. Zabawa była przednia! Serdecznie zapraszamy do galerii!

Nasz żłobek bierze udział w konkursie

Konkurs "Od żłobka to wiemy, zdrowo jemy, zdrowo rośniemy"

zachęcamy Państwa do oddawania głosów na nasz żłobek 

http://www.zdrowojemy.info/konkurs/zlobek/735#

 

Wraz z nadejściem marca pojawiło się wiele zmian. Dnia 1.03.2013 świętowaliśmy Roczek Juniorka. Podczas spotkania rodzice mieli okazję obejrzeć podsumowanie roku w formie pokazu multimedialnego. Było wiele zaskoczenia, śmiechu i zabawy (zapraszamy do galerii).

                                            

Ponadto z naszej grupy przeszło do grupy Motylków dziesięcioro dzieci z rocznika 2010. Ich nauczycielkami będą Pani Ola i Pani Martyna, do Rybek natomiast dołączyła Pani Marta, która wraz z Panią Kingą sprawować będzie opiekę i również prowadziła zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

 

            Luty u Rybek upłynął bardzo spokojnie. Ze względu na niska frekwencję, Walentynowa zabawa nie odbyła się. Okazją do świętowania były dwa tygodnie później pierwsze urodziny Marcinka (zdjęcia w galerii) Chłopczyk wziął udział w zabawie „wróżącej” jego przyszłość. Wyniki były zaskakujące…

                                 

 

Styczeń w żłobku Juniorek: 

            Styczeń obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. 10 stycznia odbył się bal karnawałowy. Na parkiecie królowały niezwykłe postaci, był wśród nich lew, smok, królewna, łoś, biedronka, myszka miki i wiele, wiele innych, niezwykłych gości.  Podczas balu karnawałowego, nasze dzieci niespodziewanie odwiedził Mikołaj!!! (zdjęcia w galerii).  Jakaż była radość z otrzymanych prezentów!

            Kolejną ważną imprezą było święto Babci i Dziadka. Tym razem spotkaliśmy się 21 stycznia. Na powitanie, dzieci wraz z paniami zaśpiewały i zatańczyły. Niespodzianką były również konkursy, podczas których zwycięzca otrzymał słodką nagrodę. Zadaniem babć było nawleczenie w kłębek rozwiniętej włóczki, dziadkowie natomiast musieli odnaleźć ukryte w sali skarby. Na zakończenie dziadkowie i wnuczęta zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

            Ponadto w miesiącu styczniu dzieci robiły wiele prac plastycznych, które rodzice mogli oglądać na naszej tablicy, poznały wiele nowych zabaw ruchowych i piosenek, a także same opracowały „układ taneczny” do muzyki dyskotekowej J Nasze Rybki są BARDZO kreatywne!

A co nas czeka w lutym?

            Wraz z nadejściem kolejnego miesiąca do naszych szeregów dołączyły nowe dzieci. SERDECZNIE WITAMY: Marcinka, Piotrusia, Anielkę, Melę, Huberta, Gabrysia oraz Igora. Wraz z nami poznają niezwykły, otaczający nas świat.

            14 lutego nasze małe Rybki świętować będą WALENTYNKI. Wspólnie z Panią Kingą wykonywać będą wielkie serce z masy solnej i czerwonej farby, które pokaże jak wielkie i zdolne do miłości mają swoje małe serduszka. Bo czy jest coś piękniejszego niż pierwsza, niewinna i bezinteresowna miłość??? Rybki potrafią sobie okazywać uczucia, w niezwykły sposób.  Poprzez adorację, przytulanie, buziaki okazują sobie nawzajem, jak bardzo się lubią. Słodkich buziaków nie szczędzą także swoim paniom

                                            

   Co wydarzyło się w grudniu:

Grudzień to czas niezwykłych oczekiwań. Nasze maluszki dnia 6 grudnia odwiedził Mikołaj.. Ale prócz Mikołajek świętowaliśmy urodziny:

Sebastiana, Zosi, Basi i Sergiusza! Świetnie się bawiliśmy, tańczyliśmy i jedliśmy słodycze .

              

Również w grudniu, a dokładnie 19 dnia tego miesiąca odbyły się jasełka w wykonaniu rodziców i dzieci. Wspólne kolędowanie było okazją do bliższego poznania się.

 

Co się wydarzyło w naszym żłobku w miesiącu listopadzie?

            Listopad był bardzo intensywnym miesiącem dla naszych Rybek. Dużo zabawy, zajęć ruchowych oraz imprez okolicznościowych. Do ważnych wydarzeń należą z pewnością urodziny naszych maluszków. W tym miesiącu świętowaliśmy roczek Jagódki oraz drugie urodziny Gabrysia(zdjęcia wkrótce)

            Niezwykle istotnym wydarzeniem było także pasowanie w stylu indiańskim. Szaman „Bystre Oko” wprowadził do indiańskiego świata dzielnych wojowników. Z pomocą Rady plemiennej poprowadził taniec ku czci Wielkiego Ducha, wcześniej jednak każdy członek plemienia przedstawił się swoim indiańskim imieniem. Po zakończeniu tańca najdzielniejsi wojownicy poddali się próbie wykonując niezwykle trudne indiańskie zadania z którymi poradzili sobie w najwyższym stopniu.

            Imprezę zakończyła iście indiańska uczta.

Poniżej przedstawiamy imiona nadane naszym Rybkom przez Radę Plemienia:

ZOSIA- PĄCZEK RÓŻY  

OLEK G.- SZYBKA STRZAŁA

ARTUR-UKRYTY SMOK

ADAM-POGODNE NIEBO

ALEK-PORANNA ROSA

SEBASTIAN-PRZYCZAJONY TYGRYS

TOSIA-SŁODKA MALINA

MARCEL-SILNY NIEDŹWIEDŹ

GABRIEL-OTWARTA KSIĘGA

OLEK T.-OSTRY ZĄB

KACPER-UŚMIECH LOSU

WIKTOR-TAJEMNICZY KOJOT

JAGODA-MAŁY OWOC

NADIA-SPRYTNA WIEWIÓRKA

POLA-MAŁA DOLINA

SERGIUSZ-RWĄCY POTOK

ADRIAN-CICHY STRUMIEŃ

STAŚ-SAMOTNY MYŚLIWY

 

Serdecznie zapraszamy do galerii!!!

Są tam zamieszczone zdjęcia z zajęć oraz zabaw naszych Rybek smiley

A w zakładce OGŁOSZENIA  dowiecie się Państwo co , jak , gdzie i kiedy yes

 

A co się nowego u nas wydarzyło....

Dnia 31.10.12 w grupie Rybek odbył się bal kostiumowy „Wesoła Dynia”. Dzieci bawiły się znakomicie ze swoimi Paniami, poznały zwyczaj rzeźbienia w dyni oraz robiły duszki z chusteczek

Dnia 23 października nasz żłobek odwiedzili Państwo Korzunowicz ze swoim spektaklem o tematyce jesiennej. Głównym bohaterem teatrzyku był jeż, który szukał dla siebie miejsca na przezimowanie. Dzieci były bardzo zainteresowane. Zaprosiliśmy także dzieci z grupy Motylki, by wraz z nami udali się w świat niezwykłych tajemnic…

Rybkowym zwyczajem jest huczne świętowanie urodzin. W końcu to tak uroczyste wydarzenie dla naszych najmłodszych. Tym razem świętowaliśmy drugie urodziny Aleksandra T. Nie zabrakło słodkich przysmaków i świetnej zabawy!!!

                             

 

 

WITAMY NOWĄ GRUPĘ ŻŁOBKOWĄ!!!

 

Od marca 2012 roku w naszym przedszkolu funkcjonuje Żłobek „Juniorek” do którego uczęszczają najmłodsze dzieci.

Dzień mija maluszkom na zabawie a także nabywaniu nowych umiejętności. Razem ze swoją panią tańczą, śpiewają, układają wielkie konstrukcje z klocków po czym bardzo chętnie zasiadają do obiadku, nie zapominając wcześniej o umyciu rączek. Podczas posiłków wspaniale sobie radzą, ale gdy trzeba pomóc, pani jest zawsze obok i chętnie wspomoże naszych małych, dzielnych  odkrywców. Każdy dzień to dla nich podróż w krainę odkryć, dobrej zabawy i wspaniałych kolegów :)